Dobre vibracije


Join the forum, it's quick and easy

Dobre vibracije
Dobre vibracije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dobre vibracije

Dobrodošli na Forum - Dobre vibracije širimo zajedno u ugodnoj atmosferi,zabavi i druženju

Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Latest topics
» Klub kafedžija
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptysri lip 06, 2012 1:07 pm by Blue

» Poželimo dobrodošlicu novim članovima foruma
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptysri lip 06, 2012 11:55 am by Blue

» Predstavite se !
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptysri lip 06, 2012 11:48 am by Blue

» Narodnjaci
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptyned stu 13, 2011 7:06 pm by Blue

» Malo rock 'n' rolla
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptyned stu 13, 2011 3:57 pm by roker sa balkana

» Prijedlozi za naš forum
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptypon stu 07, 2011 9:52 am by Blue

» Kreativni hobi ili/i nešto više
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptypon stu 07, 2011 9:48 am by Blue

» Ništa bez veza i protekcije
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptypon stu 07, 2011 9:39 am by Blue

» Ateizam i njihovi stavovi
Seksualnost- LGBT ili hetero Emptypon stu 07, 2011 9:21 am by Blue

travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

https://www.youtube.com/

Bookmark and share the address of Dobre vibracije on your social bookmarking website

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



You are not connected. Please login or register

Seksualnost- LGBT ili hetero

2 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Seksualnost- LGBT ili hetero ned lis 16, 2011 7:25 am

Blue

Blue
Admin
Admin

Koja ste skupina,vaša mišljenja o tome ,iskustva...
zašto da? zašto ne?

2Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero pet lis 21, 2011 5:25 pm

Scorpion

Scorpion
Moderator
Moderator

Homoseksualnost je bolest, baš kao što su to i alkoholizam i pedofilija. I kao prema svim bolesnicima, ljudi se i prema homoseksualcima trebaju odnositi s razumijevanjem, sa samilošću i strpljenjem. Homoseksualnost je bolest i dade se liječiti. Uspješnost će liječenja, međutim, kao i kod drugih sličnih oboljenja, uvelike ovisiti o suradnji bolesnika, pa će onaj koji manje popušta strastima, lakše i ozdraviti. Čovjek s homoseksualnim porivima može živjeti čedno, baš kao što i čovjek sklon pijanstvu može živjeti trezveno. Homoseksualci, kao i svi bližnji, zaslužuju našu ljubav, međutim sam homoseksualni čin treba uvijek osuditi, jer je to gnusoba protiv prirode.

To je moje mišljenje o homoseksualnosti uvrijedio se tko ili ne.

3Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero pon lis 24, 2011 7:19 am

Blue

Blue
Admin
Admin

Izbor, bolest, nastranost ili urođenost

Mnogi se ne slažu oko uzroka homoseksualnosti.
Neki vjeruju da je homoseksualnost stvar izbora, urođenosti ili kombinacija izbora i urođenosti.

Drugi vjeruju da je homoseksualnost bolest ili nastranost.
Mnoge vjere vide homoseksualnost i biseksualnost kao grijeh, neprirodno stanje čovjeka.
Oni shvaćaju homoseksualnost i biseksualnost kao odabir koji čini osoba.
Oni vjeruju da homoseksualci i lezbijke biraju griješiti svojevoljno.

Neki doktori smatraju da homoseksualnost nije stvar izbora.
Uzroci homoseksualnosti nisu u potpunosti shvaćeni, ali genetika i uzroci prenatalnih hormona se smatraju potencijalnim uzrokom iako to još nije dokazano.
Nauka pokazuje da se homoseksualnost ne pojavaljuje samo kod čovjeka.

Mnoge vrste životinja, poput pingvina, čimpanzi i delfina često pokazuju homoseksualnost.
Pojedinci vjeruju da se seksualna orijentacije ne može promijeniti.

Prije su doktori tretirali homoseksualne osobe kao mentalne bolesnike.
Danas se homoseksualnost tretira podijeljeno, neki je smatraju bolešću, a drugi ne.

Neke vjerske grupe još uvijek pokušavaju 'izliječiti' homoseksualnost.
Međutim, to se temelji na vjeri.
Takav čin osuđuju mnoga naučna i psihijatrijska udruženja -kao Američko Psihološko Udruženje (American Psycholocial Association).

Udruženja poput ovog smatraju da se seksualna orijentacija ne može promijeniti.
Također, vjeruju da se može nanijeti mnogo štete homoseksualnim osobama s takvom 'terapijom'.


4Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero pon lis 24, 2011 7:50 am

Blue

Blue
Admin
Admin

U današnje vrijeme, homoseksualnost je više prihvaćena u "zapadnim" zemljama.
Većina zapadnih zemalja ima zakone koji štite homoseksualce od nasilja i diskriminacije.
U mnogim drugim zemljama homoseksualci nisu zaštićeni od diskriminacie.

Homoseksualna osoba može dobiti otkaz zato što je gay, iako dobro obavlja svoj posao.
Homoseksualcu se može odbiti unajmljivanje stana ili im je čak zabranjeno jesti u restoranima zbog svoje seksualne orijentacije.
U takvim zemljama homoseksualci su često diskriminirani i zlostavljani.
Na primjer, islamski zakon se u nekim mjestima koristi za pritvaranje ili za osuđivanje na smrtnu kaznu.
U Iranu od 1979. godine preko 4000 gejeva i lezbejki je osuđeno na smrt zbog svoje seksualne orijentacije.
U 2005. nakon 14 mjeseci zatvora i mučenja dva tinejdžera su objašena u Iranu zbog homoseksualnost
i.

ovakvi postupci prema drugačijim osobama su za mene bolest.
osobno smatram da to nije nešto za što se sam odlučiš nego ti je to prirođeno kao i geni od svojih roditelja ili nekog od rodbine poput boje očiju,kose i sl.
to se nije pojavilo tek u 20 i 21 st. to postoji od kad je svijeta. proučite malo povijest pa ćete vidjeti koje su sve poznate osobe bile homoseksualne orijentacije .
bolest je nešto što se pojavi u nekom vremenskom razdoblju i traje neko vrijeme . al homoseksualizam ne traje neko vrijeme on je prisutan od samog početka do danas kao i heteroseksualizam.
bolest su : infekcije,bakterije koje prenose razne zaraze i bolesti,virusi koji isto prenose razne bolesti ...
al do danas nije dokazano ,niti je svjetska zdrastvena organizacija dokazala da je homoseksualnost bolest uzrokovana nekim od navedenih čimbenika poput,virusa,bakterija,infekcija i sl.
već da je to utjecaj prenatalnih hormona na mozak-
Fetusi čiji je mozak izložen visokim nivoom androgena tokom prenatalnog razvoja će u odraslom životu privlačiti žene, dok će one izložene manjem nivou privlačiti muškarci. Istraživači mozga su posmatrali biološke označitelje, poput ljudskog hipotalamusa, kako bi proverili ove teorije.
Neki su posmatrali telesne razlike, poput otisaka i dužine prstiju da bi utvrdili uticaj prenatalnih hormona. Takođe su izučavana druga fiziološka i anatomska svojstva, ali sve dosadašnje teorije imaju ograničenja, neke više od drugih. Mnogi smatraju da se homoseksualnost nasleđuje od porodice, pa je izučavan i genetski uticaj. Neki istraživači tvrde da su pronašli dokaze za ovu tvrdnju, ali u praksi nije došlo do potvrde ovih nalaza.
Vjerovatno i biološka, psihološka i društvena dinamika imaju uticaja, ali postoji suviše promjenljivih da bi se došlo do konačnih zaključaka. Što se tiče klasifikovanja bilo koje individue, izgleda da je najbolje prepustiti definiranje sopstvene seksualne orijentacije svakoj osobi pojedinačno.

5Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero pon lis 24, 2011 8:14 am

Blue

Blue
Admin
Admin

poznate osobe kroz povijest koje su bile homoseksualno orijentirane :

Alan Turing (1912. – 1954.) engleski matematičar, logičar, kriptoanalitičar i računalni znanstvenik je 1943. godine je sa svojim timom izradio računalo Colossus kojim je dešifrirao tajne njemačke poruke, šifrirane njemačkim strojem za šifriranje Enigma. U ovom računalu prvi se put upotrebljavaju elektronske cijevi. Turing je svoj stroj nazvao COMPUTER (engl. to compute = računati). Izrazito je utjecajan u razvoju računalnih znanosti jer je pružio formalizaciju pojmova “algoritam” i “računanje”. Njegov koncept “Turingova stroja” odigrao je značajnu ulogu u stvaranju modernih računala a pogotovo u razvoju procesora unutar računala.

Premda je pomogao savezničkoj pobjedi u 2.svjetskom ratu,
zbog svoje homoseksualne orijentacije,
nekoliko godina nakon rata je kemijski kastriran i izbačen iz službe,
pa je izvršio samoubojstvo jabukom otrovanom cijanidom.

Alexander von Humboldt,
Ludwig Wittgenstein,
Yukio Mishima,
antička grčka)Solon i Pizistrat,
Parmenid i Zenon,
Sokrat i Alkibijad,
Aleksandar Veliki i Hefestion,
Bogoas,
Filip II Makedonski,
Aleksandrom Velikim
(antički rim) car Hadrijana i Antinoja-mladog Grk,
Marilyn Monroe jedna od najvećih gej ikona,
Andy Warhol,
Rock Hudson
Freddie Mercury
Coco Schanel...


6Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero pon lis 24, 2011 9:59 am

Scorpion

Scorpion
Moderator
Moderator

Također niti alkoholizam nije neka virusna bolest nego bolest uma, ne govorim da ih treba razapeti ili neznam kako mučiti već liječiti , a o njihovim pravima ok, ja bi im dao i njihovu vlastitu zemlju, pa neka si prave djecu ako mogu jer nikada neću misliti niti ću dati im za pravo da mogu posvojiti dijete i da se to dijete u bolesnoj okolini odgaja affraid

7Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 5:36 am

Blue

Blue
Admin
Admin

ok. svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje o svakoj temi ,al nema pravo vrijeđati i ponižavati što je i na samom forumu zabranjeno !
podsjećam vas da obavezno pročitate čitaknjigu pravila ovog topica. stoga ovo je samo prva opomena!

8Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 6:59 am

Scorpion

Scorpion
Moderator
Moderator

Blue je napisao/la:Koja ste skupina,vaša mišljenja o tome ,iskustva...
zašto da? zašto ne?
ne vrijeđam nikoga samo sam iznio svoje mišljenje i odgovor na zašto ne ?
:[ < 4 ]:

9Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 7:06 am

Blue

Blue
Admin
Admin

Scorpion je napisao/la:
Blue je napisao/la:Koja ste skupina,vaša mišljenja o tome ,iskustva...
zašto da? zašto ne?
ne vrijeđam nikoga samo sam iznio svoje mišljenje i odgovor na zašto ne ?
smjdim

to je ok. po pitanju zašt da i zašto ne . ali ovo navedeno je vrijeđanje Arrow (da se to dijete u bolesnoj okolini odgaja) Exclamation

postoji i puno kulturnije izražavanje vlastitog mišljenja.

10Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 7:08 am

Scorpion

Scorpion
Moderator
Moderator

Blue je napisao/la:
Scorpion je napisao/la:
Blue je napisao/la:Koja ste skupina,vaša mišljenja o tome ,iskustva...
zašto da? zašto ne?
ne vrijeđam nikoga samo sam iznio svoje mišljenje i odgovor na zašto ne ?
smjdim

to je ok. po pitanju zašt da i zašto ne . ali ovo navedeno je vrijeđanje Arrow (da se to dijete u bolesnoj okolini odgaja) Exclamation

postoji i puno kulturnije izražavanje vlastitog mišljenja.
to je veliko ZAŠTO NE

11Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 7:12 am

Blue

Blue
Admin
Admin

u pravu si ,svatko tko nije na čisto sa sobom si možda postavlja to pitanje.

12Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 7:35 am

Scorpion

Scorpion
Moderator
Moderator

monkey
Blue je napisao/la:u pravu si ,svatko tko nije na čisto sa sobom si možda postavlja to pitanje.
ne to je odgovor da sam čist sa sobom, tako sam odgajan i tako su me u školi učili i takvo je moje mišljenje koje neću promijeniti o osobama koje sažalijevam jer su po meni i velikoj večini ljudske populacije bolesne, a mislim da te osobe neznaju što zapravo žele u svojem životu,uostalom njihova je stvar kako će ga živjeti to nije moja briga, ja sam samo izrazio da to ne smatram normalnim.

13Seksualnost- LGBT ili hetero Empty Re: Seksualnost- LGBT ili hetero uto lis 25, 2011 7:48 am

Blue

Blue
Admin
Admin

puno je toga stvar odgoja,društvenog folklora i običaja. što ne znači da su svi ti od uvijek bili točni i ispravni.al ok. 1000 ljudi 1000 mišljenja.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.